QLD Youth Week - Volunteers report at 0830hrs ready for 0845hrs briefing

Information

Briefing:8:30am - Saturday 7th Jul 2018
Finish:4:30pm - Saturday 7th Jul 2018



 Volunteers report at 0830hrs ready for 0845hrs briefing for both courses

Sign Up

Do you have an account?

If you have an account you should login before continuing.

Login

You don't need an account to sign up for this event, but if you volunteer regularly then we suggest you create one by clicking here

Please enter your details

Or other contact number

Do you have anything else to add?

Admin

Position Volunteer
Admin Bec Ellem
Admin Susie Jones

Alpha Start - 29ers, Laser Radials & 4.7, Flying 11s

Position Volunteer
Race Officer John O'Brien
Skipper David Kemp
Crew Margy Porter
Crew Kate Yeomans
Crew Tony Baisden
Crew Unassigned

Alpha Finish - 29ers, Laser Radials & 4.7, Flying 11s

Position Volunteer
Finisher Mark Campbell
Skipper Greg Coleborn
Crew Eszter Kelemen
Crew Jan Kemp

Alpha Top - 29ers, Laser Radials & 4.7, Flying 11s

Position Volunteer
Skipper John Peacock
Crew John Meehan

Alpha Start Pin & Inner Gates - 29ers, Laser Radials & 4.7, Flying 11s

Position Volunteer
Skipper Steve Amos - OTBD
Crew George Miekle

Alpha Finish Pin & Outer Gates - 29ers, Laser Radials & 4.7, Flying 11s

Position Volunteer
Skipper David Lane
Crew Dave jackson

Bravo Start - Optis, Sabots, Bic, Technos

Position Volunteer
Race Officer Alan Crawford
Skipper David Bagnall
Timer Beryl Roberts
Crew Kelley Cowley
Crew Unassigned

Bravo Finish - Optis, Sabots, Bic, Technos

Position Volunteer
Finisher Louise Davis
Skipper Richard Matterson
Crew Minyon Avent
Crew Annette Hodgen
Crew Unassigned

Bravo Top - Optis, Sabots, Bic, Technos

Position Volunteer
Skipper Marcus Schoutrop
Crew Charles Kirby

Bravo Start Pin & Inner Gates - Optis, Sabots, Bic, Technos

Position Volunteer
Skipper Pat OBrien
Crew Lajos Kelemen

Bravo Finish Pin & Outer Gates - Optis, Sabots, Bic, Technos

Position Volunteer
Skipper Donald Murray
Crew Lee Chapman

Radio

Position Volunteer
Radio Operator Ged Glancy
Beach marshall Hugh Sheardown

Jury 1

Position Volunteer
Jury Mark Drew GALLAGHER
Jury Christine Bridge
Jury Unassigned

Ramp

Position Volunteer
Ramp Marshall Robert Sloman
Ramp Marshall Warren Schasser
Ramp Marshall Diane Schasser
Ramp Marshall Rachel Pennington
Ramp Marshall Nikki Dutton

Safety 2 - Bravo

Position Volunteer
Skipper - Instructors Unassigned

TBA _ Green Fleet Start/Finish

Position Volunteer
Skipper - SA Instructor Unassigned
Race Officer Yvonne Walsh